Leki, tabletki i preparaty na hemoroidy – RANKING

Hemoroidy to przypadłość, która nie tylko jest niezwykle uciążliwa, ale także – powoduje wstyd i zażenowanie. Skala problemu jest na tyle duża, że… mamy problemy z tym, aby zapytać farmaceutę o skuteczny lek na hemoroidy. Aby uniknąć niezręcznej sytuacji, stworzyliśmy niezależny ranking preparatów na hemoroidy. Nasze zestawienie obejmuje 10 pozycji.

 1. Procto-Glyvenol
  Procto-Glyvenol to żel doodbytniczy, którego producentem jest koncern farmaceutyczny Recordati. Skład leku oparty jest o: tribenozyd oraz cholorowodorek lidokainy. Ponadto, w żelu znajdziemy takie substancje jak: sorbltanu stearynian; makrogolu eter cetostearylowy; alkohol cetylowy; izopropylu palmltynian; parafina ciekła; metylu parahydroksybenzoesan; propylu parahydroksybenzoesan; sorbitol ciekły; kwas stearynowy; woda oczyszczona.

 1. Hemorectal
  Hemorectal to lek występujący pod postacią czopków. Producentem tego produktu jest gsk (GlaxoSmithKline). Produkt oparty jest na następujących składnikach: bizmutu (III) galusan zasadowy, bizmutu (III) tlenek, bizmutu (III) oksyjodogalusan, rezorcynol, kwas borowy, cynku tlenek, balsam peruwiański. Ponadto w czopku znajdziemy także substancje pomocnicze pomocnicze: lak czerwieni koszenilowej, tłuszcz stały.

 1. Procto-Hemolan Protect
  Procto-Hemolan Protect to lek do stosowania miejscowego. Producentem tego preparatu jest Aflofarm. Jeden czopek zawiera: galusan bizmutu zasadowy 0,2 g; tlenek cynku 0,1 g; tanina 0,15 g. Jedyną substancją pomocniczą jest masło kakaowe.

 1. Proktis-M
  Świetnie opiniowanym rozwiązaniem na hemoroidy są również czopki Proktis-M. Ich skład oparty jest na soli sodowej kwasu hialuronowego, wyciągu olejowym (Centella asiatica), wyciągu olejowym z nagietka, wyciągu olejowym z aloesu, olejku z drzewa herbacianego, glicerydach półsyntetycznych oraz BHT.

 1. Posterisan
  Dobrymi recenzjami pochwalić się może również Posterisan. To lek w formie maści, która dostępna jest bez recepty. W skład produktu wchodzi substancja czynna kultury bakteryjnej Escherichia coli. Ponadto: lanolina oraz wazelina żółta. Maść należy stosować dwa razy na dobę (rano oraz wieczorem).

 1. Fibraxine
  Nieco innym preparatem od pozostałych jest Fibraxine. To suplement diety, który wspomaga walkę z hemoroidami od „wewnątrz”. Produkt w formie proszku oparty jest na takich składnikach jak błonnik pokarmowy oraz laktoferyna. Przyjmuje się go doustnie (1 saszetka dziennie).

 1. Hemerol
  Hemorol to kolejny lek pod postacią czopków. Produkt oparty jest na następujących substancjach czynnych: Matricariae extractum spissum (3:1); ekstrahent woda oczyszczona 50 mg; Belladonnae radicis extractum spissum (4:1); ekstrahent etanol 70% V/V 20 mg; Extractum compositum spissum (4:1) ex: Cytisi scoparii herba, Hippocastani cortice, Tormentillae rhizomate; Miellefolii herba 80 mg; Benzocainum 100 mg.

 1. Aesculan
  Aesculan to maść doodbytnicza, której producentem jest Herbapol. Doskonale sprawdza się w leczeniu choroby hemoroidalnej. Jej skład oparty jest na takich składnikach jak: Wyciąg suchy z kory kasztanowca (Hippocastani corticis extractum siccum; DER: 40-90:1; rozpuszczalnik estrakcyjny metanol 90% (v/v) – 62,5 mg/g; Lidokainy chlorowodorek (Lidocaini hydrochloridum) – 5 mg/g. Ponadto, w maści występują także następujące substancje pomocnicze: tanina, olejek rumiankowy, makrogol 300, wazelina biała, lanolina, parafina ciekła, bronopol, woda oczyszczona.

 1. UniGel Procto
  UniGel Procto to produkt w postaci czopków, które zawierają sproszkowany kopolimer HEMA-HAS oraz Witepsol 25 W. Produkt cieszy się świetnymi recenzjami i niezwykle często polecany jest przez lekarzy i farmaceutów.

 1. Criorectum
  Criorectum to alternatywa dla czopków, maści i żelów. Sztyft korygujący na hemoroidy to rozwiązanie innowacyjne i dosyć skuteczne. W przypadku Criorectum – prócz sztyftu otrzymujemy lubrykant, który ułatwi aplikację sztyftu.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach: jeśli udało Ci się pokonać hemoroidy – podziel się z nami swoimi opiniami oraz informacjami na temat efektywnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *