Leki na przerost gruczołu prostaty: 3 popularne rozwiązania

Przerost prostaty to przypadłość, która dosięga nawet 50% mężczyzn powyżej 45 roku życia. Jak sobie z nią radzić? Jak leczyć? Przygotowaliśmy zestawienie trzech produktów, które cieszą się najwyższym zainteresowaniem.

Prostaceum

Prostaceum to środek przeznaczony dla mężczyzn, którego producentem jest przedsiębiorstwo farmaceutyczne LEK-AM. Preparat ten dedykowany jest mężczyznom borykających się z dolegliwościami prostaty.

Prostaceum – działanie

Prostaceum to preparat, który bogaty jest w wiele składników. Według producenta, prostaceum nie tylko wspomaga funkcjonowanie prostaty, ale także: pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi; chroni przed stresem oksydacyjnym; wspomaga układ odpornościowy.

Prostaceum – stosowanie i przeciwskazania

Preparat prostaceum występuje w kapsułkach. Dzienna dawka to dwie kapsułki. Środek należy popijać dużą ilością wody, przyjmować w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać dziennej dawki leku. W przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników tego leku, należy zrezygnować z suplementacji tego środka.

Prostaceum – skład

Prostaceum to środek, którego składniki to: ekstrakt z pestek dyni ekstrakt z ziela wierzbownicy drobnokwiatowej ekstrakt z liści pokrzywy ekstrakt z owoców palmy sabalowej cynk witamina E (tokoferol) likopen witamina B6 (pirydoksyna).

Prostaceum – cena Prostaceum to środek, którego jednomiesięczny zapas (2 tabletki dziennie) to koszt oscylujący w granicach 50 złotych.

Prostaceum – opinie Prostaceum to kolejny suplement diety, który poza działaniem poprawiającym funkcjonowanie prostaty, wspiera także inne funkcje organizmu. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Prostaceum cieszy się różnymi opiniami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Warto przy tym zauważyć, że sam producent reklamuje go jako środek „wspomagający pracę prostaty”, a nie lek na dolegliwości z nią związane.

Sterko

Sterko to preparat firmy Glenmark, zalecany w profilaktyce i leczeniu objawów przerostu gruczołu krokowego (prostaty). Swoje działanie opiera na ekstrakcie etanolowym uzyskiwanym z owoców palmy karłowatej.

Sterko – działanie

Sterko to suplement diety o działaniu przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym, który łagodzi objawy przerostu gruczołu krokowego, między innymi: częste oddawanie moczu w nocy; częstomocz; słaby strumień moczu.

Sterko – stosowanie i przeciwwskazania

Środek ten należy stosować raz na dobę (jedna kapsułka). Popijać dużą ilością wody, przyjmować najlepiej w trakcie lub po posiłku. Przeciwwskazania do stosowania preparatu to nadwrażliwość na soję, orzeszki ziemne i wszystkie składniki znajdujące się w leku. Przy stosowaniu na czczo moga wystąpić nudności i dolegliwości systemu trawiennego.

Sterko – skład

W skład jednej kapsułki Sterko wchodzą następujące składniki: ekstrakt gęsty z owoców palmy karłowatej (9-11:1; etanol 96%), żelatyna sukcynylowana wieprzowa, glicerol 85%, tytanu dwutlenek, chlorofilowy kompleks miedziowy.

Sterko – cena

Opakowanie (30 sztuk) na jeden miesiąc stosowania to koszt oscylujący w granicach 40 złotych.

Sterko – opinie

Opinie na temat Sterko są bardzo różne – od skrajnie pozytywnych, po skrajnie negatywne. Trzeba mieć na uwadze, że jedyną substancją aktywną jest ekstrakt z palmy karłowatej. To suplement diety, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Produkt zalecany jest do stosowania tylko w początkowych stadiach choroby (I i II stopień przerostu gruczołu krokowego).

MultiProsti

Multiprosti to środek, którego producentem jest austriacka firma +Pharma Arzneimittel. Bazujący na ekstraktach roślinnych preparat, to suplement diety dedykowany mężczyznom borykających się z dolegliwościami prostaty.

Multiprosti – działanie

Multiprosti to zestawienie składników, które wykorzystywać można w leczeniu i profilaktyce łagodnego przerostu prostaty. Wykazuje działanie wspomagające leczenie takich dolegliwości jak: częstomocz; oddawanie moczu w nocy; słabe ciśnienie moczu; przerywane oddawanie moczu.

Multiprosti – stosowanie i przeciwwskazania

Producent Multiprosti zaleca spożywać jedną kapsułkę suplementu dziennie. Środek należy popijać dużą ilością wody (200-300 ml). Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Multiprosti – skład

W skład kapsułki wchodzi: olej sojowy; żelatyna wołowa; L-arginina: ekstrakt z owoców palmy sabalowej; glicerol; ekstrakt z owoców granatu; olej z pestek dyni; ekstrakt z korzenia żeń-szenia; tlenek cynku; L-selenometionina; lecytyna sojowa; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); tlenki żelaza, koszenila.

Multiprosti – cena

Cena za opakowanie zawierające 30 kapsułek (zapas na jeden miesiąc) to około 40-50 złotych.

Multiprosti – opinie

Preparat ten nie jest zbyt popularny w Polsce. Opinii na temat tego suplementu jest zatem niewiele. Nie mniej jednak, ich wydźwięk jest bardzo różny. Spotkać się można zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi ocenami. Multiprosti przez producenta przedstawiany jest jako lek o działaniu łagodzącym. Trudno zatem spodziewać się, że rozwiąże on problem raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *