Nadwaga i wynikający z niej cellulit. Jak pozbyć się tych defektów?

Odchudzanie to temat, który podejmowany jest przez coraz szersze grono. Wynika to między innymi z faktu, iż liczba osób z nadwagą stale rośnie. Co więcej, tendencja wzrostowa ma się utrzymywać jeszcze przez bardzo długi czas.

Co więcej, kobiety, które narzekają na nadmiar zbędnych kilogramów, często borykają się z cellulitem – zaburzeniami w budowie podskórnej tkanki tłuszczowej. Dzisiaj poinstruujemy Was jak wyeliminować zarówno nadwagę, jak i Cellulit.

Dlaczego tyjemy?

Przyczyn nadwagi może być naprawdę wiele. Nie mniej jednak, najważniejszym powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście nieodpowiednie odżywianie. Dieta przeciętnego Polaka jest niezdrowa, niepełnowartościowa i nieregularna. To sprzyja rozwojowi otyłości.

Ogromny wpływ na występowanie nadwagi ma również siedzący tryb życia. Pełna automatyzacja pracy, brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej – to wszystko sprawia, że organizm zużywa zbyt małą ilość energii.

Powiedz „nie” nadwadze!

Społeczeństwo mylnie uważa, że odchudzanie jest procesem trudnym, skomplikowanym i wymagającym. Jest wręcz przeciwnie! Proces redukcji wagi może być nie tylko łatwy, ale także przyjemny. Wszystko zależy od zastosowanych metod odchudzania oraz naszego podejścia.

Jeśli chodzi o dietę, należy przede wszystkim ograniczyć ilość spożywanego pożywienia i zadbać o regularność. Jeśli będziemy jeść częściej, ale w mniejszych porcjach to nasz organizm cały czas będzie nasycony. Dodatkowo, cały materiał energetyczny będzie zużywany na bieżąco. Dieta musi być smaczna, zdrowa i pełnowartościowa. Bilans kaloryczny musi być oparty o wagę danej jednostki i generowane zapotrzebowanie.

Z kolei w przypadku aktywności fizycznej, warto wybrać taką, która sprawi nam radość. Wszak, nie musimy korzystać z wyczerpujących treningów. W wielu przypadkach całkowicie wystarczające okazuje się aktywne hobby. Jazda na rowerze, gra w tenisa, gra w piłkę nożną – forma nie ma większego znaczenia. Kluczowa jest regularność wykonywanych ćwiczeń.

Ponadto, odchudzając się warto stosować suplementy diety. Pozwalają one zwiększyć efektywność diety oraz treningu. Ich stosowanie wspomaga również samopoczucie i potęguje motywację do działania.

Czemu mam cellulit?

Zastanawiasz się czemu tzw. skórka pomarańczowa pojawiła się na Twoich udach i pośladkach? Czynników kształtujących ten defekt jest co najmniej kilka.

Cellulit może być wywoływany przez:

  • Nieodpowiednią dietę (bogatą w niezdrowe tłuszcze i cukry proste)

  • Brak aktywności fizycznej (osłabienie ukrwienia ciała)

  • Noszenie obcisłych ubrań (ucisk na żyły, utrudnia transportowanie niezbędnych materiałów odżywczych)

  • Palenie papierosów (szkodliwe substancje)

Występowanie cellulitu jest również ściśle powiązane z zaburzeniami hormonalnymi (najczęściej diagnozowana przyczyna występowania cellulitu).

Jak zapobiegać cellulitowi?

Cellulit to defekt, któremu można powiedzieć stanowcze „nie”. Tak naprawdę, wystarczy zadbać o odpowiednie odżywienie skóry (zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz) oraz zdrowy tryb życia. To znacząco obniży ryzyko wystąpienia tego defektu.

Jak usunąć cellulit domowymi sposobami?

Redukcja cellulitu to proces, który można zrealizować na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim, należy zadbać o odżywianie, aktywność fizyczną i brak używek w diecie.

Regularne, domowe zabiegi przynoszą zaskakująco dobre rezultaty. Do najpowszechniej wykorzystywanych zaliczamy:

  • Peelingi z fusów kawy – fusy świeżo zmielonej kawy wymieszać należy z oliwą z oliwek i przez około 10-15 minut wmasowywać w miejsce zmienione chorobowo). Kofeina pobudza krążenie krwi, a oliwa nawilża skórę.

  • Naprzemienne prysznice – spłukiwanie naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, otwiera i zamyka pory oraz poprawia ukrwienie.

  • Maseczka z awokado – liczne badania dowodzą, że awokado znajdujące się na liście tzw. superfoods, to doskonały sposób na pozbycie się cellulitu. Maseczkę z wyciągu z tych owoców należy nakładać na 30 minut, każdego dnia

Cellulit to prawdziwa zmora kobiet. Szacuje się, że nawet co trzecia kobieta może mieć problem z tzw. skórką pomarańczową. Defekt ten staje się coraz bardziej powszechniejszy. Wpływ na jego występowanie ma bowiem jakość prowadzonego przez kobiety życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *