Kondycja włosów, a warunki atmosferyczne

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że włosy są jednym z głównych atutów urody, zarówno wśród płci męskiej, jak i żeńskiej. Oczywiste jest również to, że pielęgnacją swoich włosów trudzą sie głównie Panie. Wszak, nie bez powodu kobiety określane są jako płeć piękna.

Pielęgnacja włosów to proces wymagający sporego zaangażowania. Nie wystarczy stosowac odżywki i dobrego szamponu, by włosy wyglądały tak dobrze jak tego byśmy oczekiwali.

Pielęgnacja włosów: zabiegi higieniczne

Mycie włosów to proces, który przez wiele osób realizowany jest źle. Niedopowiedni dobór kosmetyków lub zła częstotliwość to najczęściej popełniane błędy.

Włosy należy myć od 2-7 razy w tygodniu. Tak duża rozbieżność jest wynikiem zróżnicowanych tendencji i kondycji włosa. Należy mieć jednak na uwadze, że codzienna pielęgnacja włosów powinna być realizowana przy wykorzystaniu znacznie mniej silnych detergentów.

Pielęgnacja włosów: odżywianie

Stosowanie odżywek do włosów to bardzo powszechny zabieg (również wśród mężczyzn). Niestety, w większości przypadków nie jest wystarczający.

Włosy potrzebują odżywiania również od wewnątrz. Dobrze zbilansowana (pełnowartościowa) dieta i suplementacja tabletek na włosy to rozwiązanie konieczne jeśli chcemy móc cieszyć się mocnymi włosami o intensywnym kolorze. Doskonale w odżywianiu włosów sprawują się środki oparte o biotynę.

Dodatkowo, warto korzystać z masek, płukanek oraz olejowania włosów.

Pielęgnacja włosów: stylizacja

Paradoksalnie, podczas „upiększania” naszych fryzur dochodzi do największych zniszczeń i podrażnień włosów oraz skóry na głowie. Wynika to z faktu, iż kosmetyki wykorzystywane do stylizacji są bardzo często bogate w liczne, niezbyt sprzyjające związki chemiczne.

Negatywnie na włosy oddziałowuje także wysoka temperatura. Dlatego prostownice, lokówki czy suszarki z gorącym nawiewem nie są sprzymierzeńcem zdrowych włosów.

W miarę możliwości – należy ograniczyć inwazyjne procesy stylizacyjne i stosować luźne upięcia nie powodujące zbyt dużych naprężeń skóry.

Kondycja włosów, a warunki atmosferyczne

Na piękno i zdrowie naszych włosów wpływ ma otoczenie oraz pogoda. Może każdy zastanowi się nad tym, „co ma piernik do wiatraka”, ale ma to naprawdę bardzo duży związek. Począwszy od zmian pór roku aż po miejsca w którym aktualnie się znajdujemy – wszystko wpływa na nasz organizm i nasze włosy.

Lato, a wypadanie włosów i ich kondycja

Lato to piękna pora roku. Wiele osób czeka z nadzieją na słońce oraz na wypad nad morze. O czym innym mamy myśleć jak nie o leżeniu na plaży lub o pluskaniu się w morzu. Niestety lato to mało korzystny czas dla naszych włosów. Przede wszystkim słońce i promieniowanie UV powoduje, że włosy stają się suche i łamliwie.

Bardzo często możemy zauważyć, że włosy zmieniają kolor. Stają się jaśniejsze a nawet mają połysk rudości. Aby zapobiec działaniu UV warto zaopatrzyć się w mgiełki do włosów i rozpylać je na całej ich długości. Słona woda także ma złe działanie. Włosy stają się sztywne i matowe. Wiosną i jesienią mamy wzmożony ruch powietrza co powoduje, że nasze włosy falują ocierając się o ubrania oraz dodatki, takie jak chusty i szaliki. Włosy zaczynają się rozdwajać i łamać, a po pewnym czasie wypadać. Dlatego też w tym okresie warto związywać włosy delikatną materiałową gumką do włosów.

Zima, a wypadanie włosów i ich kondycja

Zimą natomiast męczymy nasze włosy pod czapkami i kapturami. Tym razem nasze włosy są bezpieczne od mechanicznych uszkodzeń ale zauważymy, że łatwo nam się elektryzują. Używajmy więc odpowiednich odżywek nawilżających włosy. Przyczyny wypadania włosów leżą również w otoczeniu. Dym oraz zakurzone miejsca sprawiają, że nasze włosy „wciągają” dużo toksyn. Unikajmy takich miejsc jak ognia. Ewentualnie myjmy włosy nawet dwa razy pod rząd.

Prawidłowa pielęgnacja włosów nie tylko zapewni optymalną kondycję włosa, ale także uchroni przed wspomnianym już wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *