Jak pozbyć się zmarszczek na policzkach i pod oczami?

To, w jaki sposób żyjemy, jak się odżywiamy i dbamy o organizm ma wpływ na naszą kondycję – zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Mimo, że zmarszczki na naszej twarzy prędzej czy później tak czy siak się pojawią, warto robić wszystko, aby utrzymać dobrą kondycję skóry jak najdłużej. Wszak, dzięki temu będziemy wyglądać młodziej i atrakcyjniej przez wiele lat. Jak zapobiec zmarszczkom na policzkach?

  • Zadbaj o odpowiednie odżywianie Wpływ diety na kondycję skóry jest ogromny. Szczególną uwagę poświęć witaminom A, C oraz E. Dostarczenie codziennej dawki tych witamin jest bowiem kluczowe dla utrzymania optymalnego wyglądu i zdrowia skóry.

  • Śpij na plecach To może wydawać się błahe, ale kładąc się na twarzy ograniczamy krążenie krwi, co może skutkować osłabieniem kondycji skóry. Co więcej – zainwestuj w gładką i miękką poduszkę, by ograniczyć ewentualne defekty wywołane przekładaniem się „z boku na bok”. Udowodniono, że spanie na boku sprzyja zmarszczkom na policzkach, a na brzuchu zmarszczkom na podbródku i w okolicach ust.

  • Nawilżaj skórę Proces nawilżania skóry pozwala utrzymać skórę w optymalnej kondycji. Korzystaj z naturalnych środków i/lub specjalistycznych kosmetyków opartych na kolagenie i kwasie hialuronowym. Pamiętaj, że wykorzystywanie nadmiernych ilości kosmetyków i płynów do demakijażu ma ogromny wpływ na przesuszanie się skóry.

  • Ogranicz okazywanie emocji Stres ma ogromny wpływ na występowanie zmarszczek. Osoby, które żyją w stresujących warunkach znacznie szybciej borykają się ze zmarszczkami.

Jak zapobiegać występowaniu zmarszczek pod oczami? Oczywistym jest to, że profilaktyka jest łatwiejsza, aniżeli późniejsze usuwanie zmarszczek. Dlatego też, zachęcamy do zadbania urodę wcześniej, zanim pojawią się jakiekolwiek zmiany.

  • Właściwa pielęgnacja Przede wszystkim musisz zadbać o to, by skóra wokół oczu była stale pielęgnowana. Musisz korzystać z kosmetyków zarówno na noc, jak i w dzień. Zdecydowanie największym błędem popełnianym przez kobiety jest brak demakijażu na noc. Uniemożliwia to oddychanie skórze i doprowadza do znaczącego pogorszenia się jej kondycji.

  • Odżywianie skóry Stosowanie specjalnych kremów na dzień i na noc to absolutna konieczność. Warto zadbać o to, by tego typu środki wzbogacane były kolagenem, elastyną oraz kwasem hialuronowym – substancjami odpowiedzialnymi za gibkość oraz elastyczność skóry.

  • Ograniczenie czynników zewnętrznych mających degradujący wpływ na skórę Mowa tutaj chociażby o słońcu/solarium. Nadmierne opalanie doprowadza do niszczenia skóry na całej twarzy, a w szczególności wokół oczu. Ponadto, negatywne piętno odciska również suche powietrze oraz pyłki traw.

Jak usunąć zmarszczki wokół oczu? O ile pielęgnacja nie jest zbyt absorbująca, o tyle proces usuwania zmarszczek już tak. Przede wszystkim należy zadbać o:

  • Zmianę nawyków żywieniowych – spożywanie kompleksów witaminowych oraz produktów wzmacniających włókna kolagenowe.

  • Stosowanie kremów przeciw-zmarszczkowych – wzbogacanych kolagenem, kwasem hialuronowym, witaminą C, elastyną.

  • Zabiegi medycyny estetycznej – rozwiązanie kosztowne, ale gwarantujące skuteczność na najwyższym poziomie.

Pamiętaj – łatwiej zapobiegać, niż leczyć. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację już dziś i powiedz „nie” zmarszczkom zanim jeszcze pojawią się na Twojej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *